آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: ویژگی نهج‌البلاغه این است که همچون قرآن، گذر زمان، گرد و غبار بر آن نمی‌نشاند و آمد و رفت نسل‌ها از برکتش نمی‌کاهد، بلکه هر زمان حقیقتی جدید از آن کشف می‌شود.

حجت‌الاسلام محمدتقی رهبر، امام جمعه موقت اصفهان روز (دوشنبه، ۲۵ بهمن‌ماه) در کنگره بین‌المللی نهج‌البلاغه «انسان در تراز نهج‌البلاغه» که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) برگزار شد، متن پیام آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی، از مراجع تقلید را قرائت کرد.

به گزارش ایسنا، در بخش‌هایی از این پیام آمده است:

«قبل از هر چیز تشکیل این کنگره بزرگ را به همه صمیمانه تبریک می‌گویم.

بی‌شک اگر همه ما گرد قرآن و نهج‌البلاغه جمع شویم و رهنمودهای ارزنده آن را چراغ راه زندگی قرار دهیم، در همه امور پیروز خواهیم بود، چراکه در قرآن و نهج‌البلاغه همه چیز وجود دارد.

ویژگی نهج‌البلاغه این است که همچون قرآن، گذر زمان، گرد و غبار بر آن نمی‌نشاند و آمد و رفت نسل‌ها از برکتش نمی‌کاهد، بلکه هر زمان حقیقتی جدید از آن کشف می‌شود.

در وصیت‌نامه امیرالمومنان(ع) به امام حسن(ع) یک دوره علم، اخلاق و عرفان اسلامی گفته می‌شود و عهدنامه مالک اشتر آیین کشورداری را به بهترین صورت تشریح می‌کند». 

در بخش دیگری از پیام آیت‌الله مکارم شیرازی آمده است:  اگر سخنانی که دوست و دشمن در مورد نهج‌البلاغه گفته‌اند را  نگهداری کنیم، کتابخانه باارزشی خواهد شد. بکوشید روز به روز آشنایی خود را با سخنان مولا علی در نهج‌البلاغه بیشتر کنید و حضور نهج‌البلاغه در زندگی فردی، اجتماعی، مادی و معنوی را عمیق‌تر سازید و دل و جان خود را با فروغ نهج‌البلاغه روشنی بخشید و بدانید زندگی در قران و نهج‌البلاغه لذت دیگری دارد».

اشتراک این خبر در :