سید رضا مرتضوی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از گمرک استان در جمع کارکنان این مجموعه افزود: امروز وظیفه گمرک متفاوت تر از سابق است  و به عنوان یک نهاد اقتصادی تسهیلگر نقش کلیدی در توسعه صادرات دارد.
وی گفت: باید در صحنه تجارت به گمرک با چشم درآمد زا نگاه کرد و برای رسیدن به هدف مطلوب گام های موثر رو به جلو برداشت.
استاندار اصفهان افزود: در این شرایط اقتصادی و تحریم ها گمرک اصفهان توانسته با نگاه مجاهدانه ،هماهنگی و تعامل بخش مهمی در مسیر شکوفایی اقتصادی تلاش کند.
مرتضوی افزود: امروز گمرک به عنوان مجموعه ای که می تواند با فرآیندهایی که تعریف می کند با اولویت بندی ها مخاطرات امنیتی را هم رصد کند.
وی ادامه داد: از گمرک استان انتظار می رود متفاوت تر از قبل عمل کند و در تمامی حوزه های کاری پیش رو باشد.
وی خاطرنشان کرد: امیدوارم با تداوم همکاری و همفکری در مجموعه گمرک اصفهان، شاهد توسعه هرچه بیشتر صادرات از مرزهای استان و کشور باشیم.
استاندار اصفهان افزود: گمرک در حفظ و حراست از مرزهای اقتصادی کشور، حمایت از تولیدات داخلی، مبارزه با قاچاق کالا و ارز، نظارت بر ترانزیت کالا، کنترل ارز و در مجموع رفاه عمومی، خدمات قابل توجهی را به همه مردم و به ویژه فعالان اقتصادی در حوزه صادرات و واردات ارائه می‌کند.
مدیر کل گمرک استان اصفهان هم گفت: درآمد گمرک استان در ۱۰ ماه سپری شده از سال جاری  هفت هزار میلیارد  و ۵۶ میلیون ریال بوده که ۱۵۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.
رسول کوهستانی‌ افزود: در این مدت یادشده ۲۴۱ فقره مجوز ورود موقت به ارزش ۲۶ میلیون دلار صادر شده است.
وی گفت: از ابتدای نخست امسال تاکنون ۲ میلیاردو ۴۳۹ میلیون دلار صادرات از مبداء استان داشته ایم که فقط در طول سال ۹۹ صادرات از گمرک استان رقمی بالغ بر ۲ میلیاردو ۳۸۱ میلیون دلار بوده است که رشد ۱۰۰ میلیون دلاری نسبت به پارسال دارد.
مدیرکل گمرک اصفهان افزود: در سال ۹۹ میزان واردات کالا ۵۶۳ میلیون دلار بوده که در ۱۰ ماه نخست امسال این رقم به ۵۲۷ میلیون دلار رسیده است.
وی گفت: امسال نیز رشد پرونده های قضایی  گمرک نسبت به سال گذشته ۷۱ درصد افزایش یافته است.
کوهستانی افزود: استان اصفهان بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ واحد صنعتی فعال دارد که این موضوع توانسته اصفهان را در جایگاه ویژه ای در حوزه اقتصاد و تولید قرار دهد.

اشتراک این خبر در :