اصفهان- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سمیرم در جنوب اصفهان گفت: از ابتدای شروع واکسیناسیون تاکنون ۶۰ درصد از جمعیت این منطقه سردسیر و کوهستانی واکسن کرونا دریافت کردند.
علی‌اصغر صبوحی صبح چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این جمعیت شامل همه اقشار و گروه‌های عشایری، شهری و روستایی در هر چهار بخش شهرستان است.
مدیر شبکه بهداشت سمیرم خاطر نشان کرد: چهار هزار و ۷۶۴ نفر از مجموع افراد واکسینه شده را عشایر و خانوارهای آنها تشکیل می‌دهد.
 صبوحی به کاهش میزان مراجعه مردم در ۷۲ ساعت گذشته اشاره کرد و افزود: بخشی از این مشکل به دلیل شروع فصل برچیدن سیب درختی و بخشی نیز به علت شایعاتی است که در فضای مجازی منتشر شده است.
وی از مردم خواست به اخبار کذب و شایعات توجه نکنند و تنها از مراجع و رسانه‌های رسمی خبرها را دنبال کرده و نسبت به تزریق واکسن کووید- ۱۹ در دسترس در اولین فرصت اقدام کنند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان سمیرم تاکید کرد: اگر ۴۰ درصد باقی‌مانده هر چه زودتر برای واکسن زدن اقدام نکنند بزودی شاهد پیک بعدی شیوع کرونا از نوعی خطرناک‌تر و در فصل سرد خواهیم بود.
صبوحی درباره بازگشایی مدارس نیز گفت: این موضوع شرایط و دستورالعمل‌های تفکیکی دارد و تابع مصوبات ستاد ملی است که به وزارت آموزش و پرورش اعلام شده است.
شهرستان سمیرم در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان واقع شده است و بیش از ۷۰ هزار تن جمعیت دارد.

اشتراک این خبر در :