رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان اصفهان گفت: از مجموع حدود هفت هزار شرکت فناور و دانش بنیان در کشور، ۷۰۰ واحد معادل ۱۰ درصد در این استان فعال هستند.

امیر حسین کمیلی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: صنعت در اصفهان دانش بنیان پایه گذاری شده است و بسیاری از واحدهای صنعتی این استان از جمله صنایع فولادی، پتروشیمی، لوازم خانگی به‌صورت دانش بنیان تشکیل شده و مشغول به فعالیت هستند.

وی ادامه داد: وضعیت صنعت استان اصفهان با همت صنعتگران و تولیدکنندگان در بخش های مختلف، خوب و رو به رشد است.

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان اصفهان اظهار داشت:این استان به‌عنوان کوریدور علم و فناوری کشور شناخته می شود و مباحث دانش بنیان و توسعه شرکت های دانش بنیان به خوبی در اصفهان شکل گرفته و بسیاری از این شرکت ها با صنایع مرتبط شده و آنها را پشتیبانی و حمایت می کنند.

وی با اشاره به نامگذاری سال جدید با عنوان «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» اضافه کرد: بطور قطع امسال با رهنمود رهبر معظم انقلاب و هدفی که در این زمینه مشخص شده است، تلاش خواهیم کرد که این ظرفیت را در جهت توسعه شرکت های دانش بنیان از طریق همکاری با وزارت علوم تحقیقات و فناوری و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در استان اصفهان افزایش دهیم.

کمیلی خاطر نشان کرد: با تقویت این شرکت‌ها می توانیم سهم خود را در تولید ثروت ملی افزایش دهیم و در صادرات نقش بیشتری را ایفا کنیم.

وی بیان کرد: نقشه راه و بسته حمایتی در زمینه توسعه و تکمیل شرکت های دانش بنیان در اصفهان در حال تدوین و آماده سازی است.

رییس سازمان صمت استان اصفهان گفت: این بسته با همکاری و تعامل وزارت علوم، وزارت صمت و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و در حال نهایی و مصوب شدن است و تا ۲ هفته آینده نهایی و ابلاغ خواهد شد.

وی افزود: شرکت های دانش بنیان بسیاری در این استان وجود دارد که در زمینه های مختلف فعالیت می‌کنند و در دانشگاه‌های مختلف استان وجود دارند که بخش عمده ای از این شرکت‌ها در شهرک علمی و تحقیقاتی و پارک علم و فناوری شیخ بهایی و دانشگاه اصفهان و دانشگاه های آزاد اسلامی استان مستقر هستند.

اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت، حدود ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر، حدود ۸۴۰ معدن در حال بهره‌برداری با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال، صنعتی‌ترین استان کشور به‌شمار می‌رود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۱ هجری شمسی، سال جدید را سال «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» نامگذاری کردند.

اشتراک این خبر در :