اصفهان- ایرنا- رییس کل دادگستری اصفهان گفت: ۷۵۳ زندانی استان اصفهان با بدهی ۲ هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال پارسال با کمک خیران آزاد شدند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین اسدالله جعفری عصر روز پنجشنبه در برنامه آزادی زندانیان جرائم غیر عمد استان اصفهان افزود: در حال حاضر بیش از ۸۰۰ زندانی غیر عمد با بدهی بیش از هزار میلیارد ریال در بند هستند که با کمک خیران آزاد خواهند شد.

وی بیان کرد: ۹۹ درصد از این افراد به دلیل بدهی ناشی از چک، نفقه و مهریه و بخشی هم بدهکاری مالی غیر کلاهبرداری دارند که در بند قرار گرفته‌اند.

رییس کل دادگستری اصفهان به صدور حکم اعصار قضات اشاره کرد و گفت: این اقدام قضایی به آزادی بخشی از بدهکاران کمک کرده است تا از بند خارج شوند.

وی اضافه کرد: مرخصی برای انجام کار در بیرون ندامتگاه برای پرداخت بدهی از دیگر حمایت های دادگستری برای رهایی این قشر و بازگشت به زندگی بوده است.

حجت الاسلام جعفری با اشاره به حماسه پنج رمضان مردم اصفهان خاطرنشان کرد: مردم این استان از اول انقلاب تاکنون در صحنه‌های مختلف نظام حضور داشته اند که مستحق بهترین خدمت رسانی از سوی مسئولان در حوزه های مختلف هستند.

وی به مطالبه مردم این دیار برای موضوع آب و جلوگیری از تضییع حقآبه‌های آنان اشاره کرد و گفت: دستگاه قضایی این مطالبه جدی و حفظ منافع مردم را دنبال می‌کند.

عضو هیات مدیره خیریه حمایت از زندانیان امام موسی کاظم(ع) اصفهان نیز در این مراسم با اشاره به کمک جامعه خیرخواه اصفهان برای رفع نیاز زندانیان و خانواده های آنان گفت: خیران برای تامین نیازهای ساختمان سازی زندان مرکزی اصفهان همکاری داشته‌اند.

محمدرضا کجانی افزود: کمک به آزادی زندانیان، تامین نیازهای خانواده‌های آنان و ازدواج دختران و پسران این قشر از جمله فعالیت‌های خیریه است.

وی با بیان اینکه این خیریه در یک دهه گذشته سه هزار و ۵۰۰ زندانی جرائم غیر عمد را آزاد کرده است و پارسال برای آزادی بیش از ۵۰۰ نفر کمک کرد، اضافه کرد: سال گذشته ۵۰ جهیزیه برای دختران مددجویان زندان اصفهان تهیه و زمینه ازدواج آنان فراهم شد.

به گزارش ایرنا، مردم استان اصفهان از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون ۱۴ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال برای آزادی ۲۰ زندانی جرائم غیرعمد پرداخت کرده اند که از این رقم یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال از طریق پویش مردمی هر نفر ۱۰۰ هزار ریال جمع آوری شده است

اشتراک این خبر در :