مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان گفت: ۹۰ میلیارد ریال به طرح‌های “توانمندسازی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی” به نهادهای مدنی این استان اختصاص یافت.

حجت الاسلام و المسلمین رمضانعلی معتمدی روز جمعه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: این اعتبار در کمیته داوری مورد بررسی و به سازمان‌های مردم نهاد و تشکل‌های مردمی اختصاص می‌یابد.

وی بیان کرد: این اعتبار از بودجه سال ۱۴۰۰ است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حمایت از طرح‌های مردمی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اختصاص داده است.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان از طرح‌های پیشنهادی با تایید کمیته داوری تا سقف یک میلیارد ریال به صورت بلاعوض حمایت می‌شود.

وی یادآورشد: از هر شهرستان حداقل یک طرح حمایت خواهد شد که موسسه مردم نهاد آن شهرستان متناسب با نیاز منطقه خود طرح را پیشنهاد و از طرف اداره فرهنگ و ارشاد معرفی می‌شود.

حجت الاسلام معتمدی افزایش اعتبار به این حوزه را متناسب با تحقق بودجه امسال و سیاست‌های دولت در سال آینده اعلام کرد.

وی پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر، چالش‌های حوزه مجازی، کاهش طلاق، کارگاه و برنامه‌های آموزشی برای توانمندسازی اجتماعی و تولید محتواهای چند رسانه ای را از مهمترین موضوع طرح های پیشنهادی اعلام کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان خاطرنشان کرد: این بودجه تنها مختص تشکل های فرهنگی تحت نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست بلکه همه همه سمن‌های دارای شناسه ملی و اقتصادی قادر به ارائه طرح و دریافت حمایت می‌باشند.

به گزارش ایرنا، طلاق، اعتیاد به مواد مخدر، حاشیه نشینی و فقر از مهمترین مولفه‌های آسیب‌های اجتماعی در استان اصفهان است.

اشتراک این خبر در :